Profil školy

"Úsměv dětí na tváři naši školku rozzáří"

Jsme jednotřídní mateřská škola s individuálním přístupem k dítěti a jeho rodině.  Předškolní vzdělávání realizujeme podle vlastního Školního vzdělávacího programu „S Pepou vážkou do pohádky, poletíme tam a zpátky. Dobrodružství zažijem a to stále s úsměvem pod mottem „Úsměv dětí na tváři naši školku rozzáří“. Úzce se zaměřujeme na spolupráci s rodinou, vedení dětí ke zdravému životnímu stylu, k pohybovým aktivitám, estetické výchově a environmentální výchově.

Mateřská škola je umístěna na okraji obce Bylany v klidném a pěkném přírodním prostředí. Okolí budovy tvoří rozlehlá školní zahrada se vzrostlými stromy, travnatou plochou, zahradními a herními prvky. Děti zde mají možnost aktivně vnímat krásy a rozmanitosti přírody.

Součástí školy je školní jídelna a vlastní sauna, kterou pravidelně využíváme.

Naší snahou je vytvářet takové podmínky, aby se zde děti cítily spokojeně, jistě, bezpečně a byly obklopeny příjemným prostředím a mnoha podněty. Přejeme si, aby se děti do mateřské školy těšily, byly zde spokojené, učily se žít v kolektivu svých vrstevníků, dodržovaly pravidla prosociálního chování, získaly nové zážitky, poznatky a dovednosti.