Informace

Stravování dětí je zajišťováno ve vlastní kuchyni a jídelně Mateřské školy, Bylany, okres Chrudim.

Jídelníček je sestavován podle zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše.  Děti mají denně k dispozici čerstvé ovoce a zeleninu se zaměřením na sezónní možnosti s využitím několika druhů. Součástí každého jídla je nápoj a dodržování pitného režimu i během dne. Děti mají na výběr vždy ze dvou možností - pitné vody s citrónem nebo vitamínového nápoje či čaje (bylinný, ovocný). Pití je dle počasí a pobytu dětí na zahradě podáváno i tam. Děti jsou vedeny ke společným pravidlům při stolování. Mladším dětem pomáháme, starší děti se obsluhují samy.

Časový rozvrh výdeje stravy

Přesnídávka:                8:45 - 9:15 hod.

Oběd:                        11:45 - 12:15 hod.

Odpolední svačina:  14:15 - 14:45 hod.

Úhrada stravného

Stravné se hradí k 15. dni v měsíci formou měsíčních záloh ve výši:

• 792 Kč/celodenní stravování dětí
  • 616 Kč/polodenní stravování dětí

na číslo účtu mateřské školy: 2100 927 208 /2010
      variabilní symbol: osobní číslo dítěte (přiděleno v MŠ)

Každé pololetí provádíme vyúčtování.

Přeplatky jsou po vyúčtování poslány na číslo účtu, které je vyplněno na přihlášce ke stravování.

Případné nedoplatky Vám oznámí vedoucí školní jídelny osobně a dohodne se s Vámi na formě úhrady dlužné částky.

Na požádání Vám také připraví přehled o čerpání stravného.

Úhrada stravného je povinná.

Opakované neuhrazení stravného v termínu je považováno za závažné porušení provozu mateřské školy a může být důvodem pro ukončení školní docházky (zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon).

Cena za stravování

Celodenní .....36 Kč