Informace

Stravování dětí je zajišťováno ve vlastní kuchyni a jídelně Mateřské školy, Bylany, okres Chrudim.

Jídelníček je sestavován podle zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše.  Děti mají denně k dispozici čerstvé ovoce a zeleninu se zaměřením na sezónní možnosti s využitím několika druhů. Součástí každého jídla je nápoj a dodržování pitného režimu i během dne. Děti mají na výběr vždy ze dvou možností - pitné vody s citrónem nebo vitamínového nápoje či čaje (bylinný, ovocný). Pití je dle počasí a pobytu dětí na zahradě podáváno i tam. Děti jsou vedeny ke společným pravidlům při stolování. Mladším dětem pomáháme, starší děti se obsluhují samy.

Časový rozvrh výdeje stravy

Přesnídávka:                8:45 - 9:15 hod.

Oběd:                        11:45 - 12:15 hod.

Odpolední svačina:  14:15 - 14:45 hod.

Cena za stravování

Celodenní         50 Kč
Polodenní         39 Kč

Přesnídávka     11 Kč
Oběd                28 Kč
Svačina            11 Kč

Měsíční zálohy  stravného
  • 1050,- Kč/celodenní stravování
  • 820,- Kč/polodenní stravování dětí

na číslo účtu mateřské školy: 2102294619/2010  (Pozor změna)
variabilní symbol: osobní číslo dítěte (přiděleno v MŠ)

Stravné se hradí bezhotovostně k 15. dni předchozího měsíce formou měsíčních záloh. A to součtem stravného a školného. Důležité zadávat při platbě přidělený variabilní symbol.

Každé pololetí provádíme vyúčtování.

Přeplatky jsou po vyúčtování vráceny na číslo účtu, které je vyplněno na přihlášce ke stravování.

Případné nedoplatky Vám oznámí vedoucí školní jídelny osobně a dohodne se s Vámi na formě úhrady dlužné částky.

Na požádání Vám také připraví přehled o čerpání stravného.

Úhrada stravného je povinná.

Opakované neuhrazení stravného v termínu je považováno za závažné porušení provozu mateřské školy a může být důvodem pro ukončení školní docházky (zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon).