Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání_2021.pdfStáhnout
Zápis do MŠ_2021_22_informace.pdfStáhnout
Kritéria_Přijímací řízení_2021.pdfStáhnout

Zápis do Mateřské školy, Bylany, okres Chrudim pro školní rok 2021/2022

V souvislosti s opatřením vydaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy proběhne zápis k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole, Bylany, okres Chrudim pro školní rok 2021/2022 bez osobní přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců.

Termín pro příjem žádostí k předškolnímu vzdělávání je stanoven na

období od 4. 5. 2021 do 6. 5. 2021.

Doklady, které je povinnost při zápisu doložit:

1. Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (ke stažení na webových stránkách mateřské školy http://www.msbylany.cz/file/document/337c05e44d5876840a7545ab44725b2f.pdf)

2. Průkaz totožnosti zákonného zástupce, popř. doklad o zmocnění zastupovat dítě v přijímacím řízení v případě osob, které osobně pečují o dítě v pěstounské péči (kopie).

3. Doložení řádného očkování dítěte.

Podmínkou přijetí dítěte do mateřské školy je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání. Zákonný zástupce tuto povinnost dokládá potvrzením praktického dětského lékaře. Potvrzení na žádost vydá lékař za podmínek dodržení nastavených protiepidemických opatření. Potvrzení může být součástí Žádosti o přijetí nebo jako samostatná příloha.

4. Kopie rodného listu dítěte.

Má-li ředitel školy pochybnosti o pravosti doložených dokladů, může vyžádat po zákonných zástupcích jejich originál nebo ověřenou kopii.

Způsob podání žádosti s dalšími dokumenty

Podle § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, je možné žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání doručit následujícími způsoby:

do datové schránky školy :

ID schránky:7wbkpgn

e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email) msbylany@seznam.cz

poštou na adresu:

Bylany 117, 53801 Bylany

Dokument a přílohy vložte do obálky a označte „ZÁPIS DO MŠ“

V krajním případě osobním podáním v kanceláři ředitelky mateřské školy

dne 5. května 2021od 12:30 do 15:30 hodin. Přesný čas je zapotřebí si předem telefonicky rezervovat dne 3. května 2021 od 8:00 do 13:00 hodin na telefonním čísle: +420 774 447 117

Postupy při vyřizování žádostí

1. Přidělení registračního čísla pod nímž bude žádost evidována (registrační číslo bude zákonnému zástupci zasláno na jeho uvedenou e-mailovou adresu, případně sms zprávou a následně i poštou

společně se seznámením se s možností nahlédnutí do spisu.)

2. Po ukončení zápisu jsou žádosti posouzeny a bodově ohodnoceny podle předem stanovených kritérií. Kritéria pro přijetí dítěte jsou před zápisem zveřejněna na webových stránkách mateřské školy. Děti

jsou do mateřské školy přijímány podle počtu volných míst a podle počtu dosažených bodů. (Pořadí přijetí žádosti nehraje v jejich posuzování žádnou roli.)

3. Do 30 dnů od přijetí žádosti je na webových stránkách mateřské školy a na přístupné vývěsce v mateřské škole zveřejněn pod evidenčními čísly žádostí seznam přijatých dětí. V případě nepřijetí dítěte

dostanou rodiče doporučenou zásilkou písemné rozhodnutí. Proti rozhodnutí je možné se prostřednictvím ředitelky mateřské školy do 15 dnů odvolat ke Krajskému úřadu Pardubického kraje (podrobnější

informace o ustanovení zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, jsou uvedeny na rozhodnutí).

Ve školním roce 2021/2022 je předškolní vzdělávání povinné pro děti, které dovrší pěti let do 31. 8. 2021, tj. děti narozené do 31.8. 2016.

V Bylanech dne 23. 3. 2021

Mgr. Gabriela Kabešová, MBA, ředitelka MŠ