Zájmové činnosti

Saunování dětí

Saunování dětí probíhá přímo v naší mateřské škole, kde je sauna její součástí.

Podmínky jsou přizpůsobeny věku dětí.  Čas strávený v sauně je obohacen čtením krátkých pohádek a povídáním si  v rámci probíraného týdenního tématu. Během pobytu v sauně a i mimo ní se děti učí společenskému a hygienickému chování.

Pravidelné saunování podporuje imunitu dítěte, působí preventivně při onemocnění horních cest dýchacích, napomáhá při kožních problémech a slouží k regeneraci celého těla.

Kroužek "Veselá flétnička"

Děti se hravým způsobem seznamují s hudebním nástrojem, učí se správně dýchat, vnímat rytmus, procvičují jemnou motoriku prstů a poznávají nové barevné kamarády notičky

(Cecilku, Davídka, Honzíka, Amálku, Gustíka atd.)

Angličtina pro nejmenší

Kroužek je zaměřen na zábavné učení angličtiny pomocí anglických her a písní, které jsou přizpůsobeny věku předškolního dítěte. Cílem je též probudit v dětech zájem o cizí jazyk.

Tanečky

Kroužek tanečků má za cíl  podpoříit v  dětech radost z ladného pohybu a naučit je vnímat rytmus hudby celým svým tělem.

Vědecké pokusy

Tento kroužkem provází zkušená laboratorní myška Žofka nebo známí čeští i světoví vědci. Děti si vytvoří vlastní podmořskou sopku, mořské korály, vzkazy z tajného písma, mléčnou duhu, magnetický sliz nebo sníh, vyvolají faraonovy hady, ověří si kapacitu svých plic, uhasí požár atd.